Březen v ZŠ Štáblovice

„Suchý březen, vlhký duben a studený máj, ve stodole bude ráj!“

Autor: Mgr. Pavlína Bittnerová Publikováno 28. 4. 2022 21:39

Únor v MŠ Štáblovice

V posledním zimním měsíci jsme si s dětmi užily projektový den, který byl v tomto období  motivován Zimními olympijskými hrami v čínském Pekingu. Z dětí se stali úspěšní sportovci ve slalomové dráze na lyžích, biatlonu se střelbou na cíl, v jízdě na bobech, ve skocích na lyžích a hokeji.

Autor: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová Publikováno 28. 4. 2022 21:29

Leden v MŠ Štáblovice

První den po vánočních prázdninách jsme po roční pauze opět zahájili výuku plavání pro předškolní děti, která probíhala v Městských lázních v Opavě do konce měsíce února. Malí plaváčci si užili vodních radovánek a prokázali i skutečnou odvahu, když si vyzkoušeli zaplavat i ve větší hloubce. 6.

Autor: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová Publikováno 28. 4. 2022 21:12

Únor v ZŠ Štáblovice

Po pololetních prázdninách se začali žáci připravovat na recitační soutěž „Dětská scéna“. Nejlepší recitátoři se vydali porovnat své dovednosti do Melče. Velice dobře se umístila Marie Vavrečková a Leontýna Chodurová. Obě nás budou reprezentovat v dalším soutěžním kole ve Vítkově.

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 28. 4. 2022 21:08

Leden v ZŠ Štáblovice

Měsíc leden jsme zahájili plaveckým výcvikem, kterého se účastní žáci 2. – 4. ročníku.

Autor: Mgr. Pavlína Bittnerová Publikováno 28. 4. 2022 20:46

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.