Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Leden v MŠ Štáblovice

Leden v MŠ Štáblovice

První den po vánočních prázdninách jsme po roční pauze opět zahájili výuku plavání pro předškolní děti, která probíhala v Městských lázních v Opavě do konce měsíce února. Malí plaváčci si užili vodních radovánek a prokázali i skutečnou odvahu, když si vyzkoušeli zaplavat i ve větší hloubce. 6. ledna 2022 jsme oslavili svátek Tří králů formou projektového dne s tradicemi a zvyky s názvem Tříkrálové koledování a vyrobili dárky pro sbírku v obci.

Nechyběla návštěva místního kostela svatého Vavřince, kde si děti prohlédly betlém a mohly zjistit, jak voní kadidlo, které jim pan Vítek připravil. Zároveň si každý z domova přinesl nějaký ten drobný penízek, kterým obdaroval malého černouška v betlému. Během měsíce se děti mohly radovat z pravého zimního počasí, stavěly sněhuláky, koulovaly se, jezdily z kopce na lopatách nebo jen využily sníh k zimním radovánkám. Ve výuce jsme se s dětmi zaměřili na krásy zimy pod názvem Království vloček a také na lidské tělo, zuby, bacily, vitamíny a vše, co ke zdraví patří. Poslední den v měsíci děti a žáky rozesmál Balónkový klaun pana Dana Taraby. Balonková show byla plná písniček s kytarou, kouzlení, tancování a především balónků všech velikostí, barev a tvarů. Odměnou všem dětem byl balónek, který si odnesly domů. Tak jako školáci ve škole dostávají pololetní vysvědčení, tak také naši předškoláci si zasloužili veselé obrázkové vysvědčení za zájmové útvary (Práce na PC, Angličtina hrou, Metoda Dobrého startu a Logopedická prevence). Všechny děti byly odměněny za pravidelné cvičení v projektu Se sokolem do života krásným přívěškem Sokolíka Pepíka. V tomto měsíci jsme také zahájili pro děti a rodiče sběr pomerančové a citronové kůry.

Fotogalerie, text, vložení: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová

Leden v MŠ Štáblovice