Úvod > Základní školy a ŠD

Základní školy a ŠD

Základní škola Melč

V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení.

Tělocvična, sauna či přilehlé víceúčelové sportoviště slouží žákům k posílení fyzické kondice, zatímco psychické zdraví či ekologické cítění mohou prohlubovat na školním pozemku s altánkem či v nedaleké lesů plné divoké přírodě. Žáci zde mohou rovněž využít nabídek školní družiny, co by místa k relaxaci či k bohaté mimoškolní činnosti. Taktéž je zde k dispozici školní jídelna, po okolí vyhlášená svou zdravou a zároveň poctivou a takřka domácí kuchyní. V budově rovněž sídlí vedení školy.

ZŠ a MŠ Štáblovice

Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.

Rodinnou a přátelskou školy dokresluje těsná a důvěrná spolupráce mezi školou rodiči a obcí.