Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Únor v ZŠ Štáblovice

Únor v ZŠ Štáblovice

Po pololetních prázdninách se začali žáci připravovat na recitační soutěž „Dětská scéna“. Nejlepší recitátoři se vydali porovnat své dovednosti do Melče. Velice dobře se umístila Marie Vavrečková a Leontýna Chodurová. Obě nás budou reprezentovat v dalším soutěžním kole ve Vítkově.

V tomto měsíci byl ukončen plavecký výcvik, který byl určen pro žáky 2. B - 4. B. Všichni za své výkony obdrželi „mokré vysvědčení“.

Týden před jarními prázdninami probíhal ve škole „netradičně“. V pondělí se objevili ve škole samí střapatí žáci, v úterý jsme si mezi sebou předvedli zajímavé klobouky, ve středu se to všude hemžilo proužky, ve čtvrtek zase byla přehlídka netradičních i tradičních čelenek a v pátek byla škola plná zajímavých maškarních masek.

V rámci výtvarné výchovy žáci tvořili výkresy, které jsme odeslali do výtvarných soutěží (Lidice, Požární ochrana očima dětí).

Ve škole jsme také přivítali předškoláky. Měli možnost poprvé usednout do školních lavic, vyzkoušet si roli žáka „školáka“.  V herně předvedli své pohybové dovednosti. Po celou dobu vládla pohodová nálada a měli jsme pocit, že se předškoláci na vstup do školy těší.

Děti ve školní družině zažily spoustu legrace a zábavy. Společně vytvořily olympijské kruhy a výtvarně ztvárnily zimní sporty. Také si vyrobily výborný ovocný salát. Některé děti si oblíbily práci s jehlou a vytvořily zajímavé obrazce na papíře. V masopustním týdnu si vyrobily masky na obličej a poslední den před jarními prázdninami si užily maškarní karneval.

Lenka Rychlá

Únor v ZŠ Štáblovice