Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Březen v ZŠ Štáblovice

Březen v ZŠ Štáblovice

„Suchý březen, vlhký duben a studený máj, ve stodole bude ráj!“

A jak vypadal měsíc březen ve Štáblovské škole?

3. března se konal 50. ročník celostátní přehlídky dětských recitátorů„Dětská scéna 2022“, kde v okrskovém kole ve Vítkově získala žákyně 3. ročníku Marie Vavrečková 1. místo. Následně naši školu reprezentovala v okresním kole v Opavě, které se konalo 18. března. Z tohoto kola si Maruška odnesla nejen účastnický list, ale také spoustu krásných chvil díky poslechu dalších nadaných recitátorů.

8. března proběhl v naší škole v rámci projektu „Škola místem podpory a kvalitního vzdělání III“ projektový den ve výuce. Celý den byl zaměřen na environmentální vzdělávání, které nám zprostředkovala lektorka ostravského planetária. Žáci 1. a 2. ročníku zhlédli pohádkový film „Se zvířátky o vesmíru“ a starší žáci „Život stromů“.

16. března se ve škole uskutečnil „Den otevřených dveří a jarní tvoření ve školní družině“. V tento den mohli rodiče nahlédnout do výuky v jednotlivých třídách a následně se svými dětmi vytvořit ze samotvrdnoucí hmoty ozdoby a zápichy do jarního osení.

18. března jsme se zapojili do celostátně koordinované matematické soutěže „Matematický klokan“, ve kterém se nejvíce dařilo žákyni 4. B Klaudii Bajgarové, která se umístila na krásném 3. místě. Gratulujeme !

23. března naši školu navštívili budoucí prvňáčci a vyzkoušeli si „školu nanečisto“. Žáci 1. třídy jim ukázali, jak už umí číst, psát a počítat. Také je přizvali do skupinové práce.

Celý měsíc jsme zakončili 28. března akcí v rámci školní družiny. Žáci se vydali do Melče, kde si zahráli florbal v duchu fair play. Po ukončení sportování se všichni občerstvili výbornou buchtou a vydali se zpět do Štáblovic.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Březen v ZŠ Štáblovice