Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality

Aktuality


Dne  1. listopadu ve 3. a 4. třídě probíhala netradiční výuka, během které si žáci hravou formou, po „halloweensku“, procvičovali učivo napříč různými předměty. V jazyce českém pracovali s netopýry a dýněmi, v matematice počítali košťata, v jazyce anglickém hledali v čarodějných slovnících, v prvouce a vlastivědě cestovali na košťatech po České republice. Poslední hodinu společně hledali tajemný poklad. Museli splnit všechny úkoly na šesti stanovištích- kouzelný lektvar, který byl zaměřen na soustředění a postřeh, strašidelné menu z vyjmenovaných slov, násobilková strašidla, kočičí hádanka, mozkové závity a čarování se slovy. Po splnění úkolů šli žáci společně hledat tajemný poklad, který díky vzájemné spolupráci našli a poté si rozdělili spoustu sladkých pavouků a myšek.

Celý projektový den byl zaměřený nejen na procvičování učiva, ale také na spolupráci a vzájemný respekt.

 

Fotogalerie

Štítky:

Září 2022 v ZŠ Štáblovice

Školní rok 2022/23 jsme společně zahájili slavnostním otevřením školních dveří 1. září. Poprvé do své třídy vstoupilo 6 žáků 1. ročníku.

Více

Publikováno 30. 9. 2022 12:44

Duben v ZŠ Štáblovice

Duben v ZŠ Štáblovice

První dubnový den jsme zahájili aprílovými žertíky, kterými jsme snad pobavili nejen žáky, ale i rodiče. 5. dubna následovalo pozvání předškoláků a jejich rodičů k zápisu do 1. ročníku. Zápis probíhal v námořnickém duchu. Předškoláci plnili různé úkoly, při kterých se ukázalo, zda by mohli za pár měsíců zasednout do školních lavic. Do 1. ročníku bylo přijato 10 žáků.

Více

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 20. 5. 2022 0:53

Březen v MŠ Štáblovice

Březen v MŠ Štáblovice

V měsíci březnu jsme s dětmi nahlédly do pohádek, přivítaly jaro a prozkoumaly vesmír. Děti se naučily nové hry, seznámily s novými básněmi, písněmi a naučily se nové netradiční činnosti. Nejvíce děti bavily pokusy s vodou, barvení kytek nebo pokus se sodou a octem “sopka”.

Více

Autor: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová Publikováno 28. 4. 2022 21:58

Planetárium ve škole

Planetárium ve škole

V rámci projektu Škola místem podpory a kvalitního vzdělání III jsme mohli v měsíci březnu pozvat do našich škol „Mobilní planetárium“. Naplánovali jsme pro žáky nižšího stupně projektové dny zaměřené na environmentální vzdělávání.

Více

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 28. 4. 2022 21:52

Březen v ZŠ Štáblovice

Březen v ZŠ Štáblovice

„Suchý březen, vlhký duben a studený máj, ve stodole bude ráj!“

Více

Autor: Mgr. Pavlína Bittnerová Publikováno 28. 4. 2022 21:39