Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Planetárium ve škole

Planetárium ve škole

V rámci projektu Škola místem podpory a kvalitního vzdělání III jsme mohli v měsíci březnu pozvat do našich škol „Mobilní planetárium“. Naplánovali jsme pro žáky nižšího stupně projektové dny zaměřené na environmentální vzdělávání. Žákům jednotlivých ročníků byla nabídnuta témata: Se zvířátky o vesmíru, Život stromů, Korálový útes, Voda zázrak života.

Vybraný program žáci zhlédli v planetární mobilní kupoli. Projekce byla doplněna výkladem lektorky. Poté následovala práce s pracovními listy. Mladší žáci výtvarně zpracovávali vybrané téma, starší vyplňovali kvízy. Projektový den byl uzavřen společnou reflexí. Žáci si navzájem sdělovali získané informace, rozvíjeli je o své názory a postřehy. Po celou dobu realizace projektových dní byl uplatněn princip 3 S (společné plánování, společná výuka a společná reflexe). Žáci byli vedeni k přijetí hodnot a jednání nezbytného pro ochranu a péči o životní prostředí. Věříme, že získané informace budou i nadále rozvíjeny v další výuce.

Lenka Rychlá

Planetárium ve škole