Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Březen v MŠ Štáblovice

Březen v MŠ Štáblovice

V měsíci březnu jsme s dětmi nahlédly do pohádek, přivítaly jaro a prozkoumaly vesmír. Děti se naučily nové hry, seznámily s novými básněmi, písněmi a naučily se nové netradiční činnosti. Nejvíce děti bavily pokusy s vodou, barvení kytek nebo pokus se sodou a octem “sopka”.

Pro rodiče předškolních dětí proběhly individuální pohovory, kde se rodiče dozvěděli o úspěších svých dětí, ale také to, co je třeba dotrénovat, aby svým dětem usnadnili vstup do první třídy. Co předškolní děti v následujícím školním roce čeká, to se dozvěděly a na vlastní oči viděly při návštěvě 1. třídy “Škola nanečisto” a školní družiny.  Prvňáčci si připravili ukázku všeho, co se během roku naučily a také jim něco přečetli, ve školní družině si pak společně vyrobili papírovou ovečku. Divadlo Smíšek nás navštívilo s jarní pohádkou „ O víle Květničce“. Poslední březnový pátek jsme si užili v přírodě (projektový den s přírodovědnou vycházkou), prošli jsme skalkou k rybníku a kolem lesa. Děti v přírodě hledaly rostliny, hmyz a přírodniny, používaly různé typy lup, hovořily o tom, co je zaujalo, např. starý strom, ohmatávaly různé typy kůry stromů aj. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, proto se nám připravené úkoly dařily plnit. Na konci vycházky každé z dětí obdrželo sladkou odměnu a krásný diplom.

Fotografie, text, vložila: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová

Březen v MŠ Štáblovice