Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Duben v ZŠ Štáblovice

Duben v ZŠ Štáblovice

8. dubna jsme přijali pozvání na štáblovický zámek. Spolu s dětmi z mateřské školy jsme měli možnost prohlédnout si krásné zámecké expozice a nádhernou velikonoční výzdobu. Poslední dny před velikonočními svátky jsme zorganizovali Barevný týden ve škole. Na velikonoční svátky si žáci odnesli domů vlastnoručně vyrobená přáníčka a velikonoční výrobky, které určitě navodily pěknou atmosféru svátků.

22. 4. se uskutečnil projektový Den Země a Den zdraví. V rámci tohoto dne jsme podnikli vycházku k řece Hvozdnici. Během ní žáci plnili ve skupinkách mnoho úkolů. Při zpáteční cestě sbírali odpadky a přispěli tak k větší čistotě naší obce.

Na závěr tohoto měsíce proběhlo školní kolo soutěže Bajtík. Žáci 4. ročníku na zadané téma tvořili v programu Malování obrázky.

Po celý měsíc jsme pilně nacvičovali na vystoupení „Máme rádi Česko“, které se uskuteční počátkem května při příležitosti Dne matek.

Lenka Rychlá

Duben v ZŠ Štáblovice