Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen 2024 v ZŠ Štáblovice

Květen 2024 v ZŠ Štáblovice

Žáci naší školy se v květnu pod vedením paní učitelky Kateřiny Eszlerové zúčastnili štafetového běhu v Opavě s názvem "Štafetový pohár". Družstvo ve složení žáků prvního stupně se umístilo na 10. místě. Dále následoval tradiční fotbalový turnaj Mc Donald´s cup. Žáci 1. - 3. ročníku skončili na 4. místě a žáci 4. a 5. ročníku obsadili 3. místo. „Házej jako Bára“ je soutěž v hodu tenisovým míčkem. Naše škola se zúčastnila této soutěže již po druhé a z celkového počtu 14 přihlášených škol jsme se umístili na 3. místě. Do soutěže se z naší školy zapojilo celkem 204 žáků. Mezi nejlepší jednotlivce z naší štáblovické školy patří Lilien Ripplová. Děkujeme za účast a gratulujeme.

15. května jsme pozvali nejenom maminky našich žáků na kulturní vystoupení do místního sálu. Jak už napověděl název letošního školního kalendáře, tentokrát se vystoupením prolínalo téma Moje sny. Na úvod nás se svými sny seznámili žáci 1. a 2. ročníku. Od starších spolužáků jsme se dozvěděli, jestli je důležitější pro spaní peřina nebo polštář a děti ze školní družiny snily o vítězství ve fotbale. Maminky odcházely s dětskými přáníčky, květinou a s prstýnky vyrobenými s láskou jejich dětí. Vzpomínkou na tento slavnostní den se stala také fotografie dětí v rámečku.

Ve středu 29. 5. se žáci 4. A z Melče a 4. B ze Štáblovic již podruhé v tomto školním roce zúčastnili vzdělávací akce na dopravním hřišti v Odrách. Výuka byla věnována teorii i praxi. Lektor s žáky zopakoval různorodé situace, které mohou jako účastníci silničního provozu zažít. Všichni si prošli testováním teoretických znalostí a pod přísným dohledem lektora také jízdou zručnosti a jízdou v provozu. Nejúspěšnější získali „Průkaz cyklisty“.

Den dětí se tentokrát nesl ve sportovním duchu. Žáci plnili na stanovištích zajímavé sportovní disciplíny, které si pro ně připravili nejstarší spolužáci. Za splnění všech aktivit na stanovištích si žáci odnesli medaile a sladkou odměnu.

Střípky ze školní družiny

V květnu děti ve školní družině zažily spoustu zábavy. Dohráli jsme turnaj v ledním hokeji, kde se vítězové stali Fabián Potíž a Oliver Satke. Navštívili jsme školní družinu v Melči. Děti se zde utkaly v turnaji ve stolních hrách. Společně jsme vystoupili při oslavě Dni matek a také na Setkání občanů a obcí Mikroregionu Hvozdnice. Na tomto setkání se děvčata představila s tanečním vystoupením.  V závěru měsíce jsme hráli "Šipkovanou" a dětský den jsme završili sportovními hrami na fotbalovém hřišti.