Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Slavnostní ocenění Ekoškol

Slavnostní ocenění Ekoškol

Naše škola opět získala mezinárodní certitikaci Ekoškola!

Mezinárodní program Ekoškola, největší vzdělávací program na světě zaměřený na udržitelný rozvoj a odpovědný přístup k životnímu prostředí, slaví 30 let od svého založení. Tento program, který podporuje aktivní a samostatný přístup žáků k ochraně životního prostředí, je fenoménem v oblasti udržitelnosti.

V České republice získal program Ekoškola nejvyšší ocenění v kategorii VZDĚLÁNÍ za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN. Program je v České republice díky vzdělávacímu centru TEREZA otevřen školám již 24 let. Aktuálně je do něj zapojeno 7 000 dětí a učitelů v rámci ekotýmů, 104 000 dětí v rámci celoročních aktivit a 400 mateřských, základních a středních škol.

Každý rok mají školy možnost získat mezinárodní certifikaci bronzového, stříbrného nebo zeleného stupně, která platí tři roky. V letošním roce získalo nejvyšší zelenou certifikaci 8 škol poprvé a dalších 35 škol tuto certifikaci obhájilo.

A jednou z těchto škol je právě naše škola. Společně jsme dokázali, že když něco chceme, tak to společně i dokážeme.

„V dětech klíčí spousta nápadů, jak zlepšit svět kolem sebe. Díky programu Ekoškola mohou být lépe slyšet a pomáhat svým školám i okolí k udržitelnosti.“ říká Petr Hladík, ministr životního prostředí.

Program Ekoškola vytváří generaci ekologicky uvědomělých občanů, kteří jsou odhodláni pozitivně ovlivňovat svět kolem sebe.

Slavnostní předávání titulu se uskutečnilo 13. 6. 2024 v Brožíkově sále na Staroměstské radnici v Praze.

Ekotým