Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > RODINA BLÍŽ ŠKOLE 2024

RODINA BLÍŽ ŠKOLE 2024

Datum konání:
18.6.2024

Předposlední červnové úterní odpoledne bylo na školní zahradě dolní budovy mile a příjemně rušno. Přivítali jsme, prozatím neformálně, naše budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Tito byli záhy vyzváni k usednutí do školních lavic, odkud si vyslechli a odnesli důležité informace o organizaci následujícího školního roku, tedy roku, který bude pro jejich ratolesti tím prvním školním.

Zatímco rodiče pozorně naslouchali, jejich děti se oddávaly zábavě na školní zahradě, kterou si pro ně připravili členové Klubu rodičů ve spolupráci s našimi učiteli. Velký zájem byl o malování na kamínky, stejně jako o sázení ovocné rostlinky. Ochladit se děti mohly u vodních mlýnků a své pohybové dovednosti zase zúročily u kuželek a házení do koše, ať už šlo o koše sportovní nebo odpadkové, do kterých bez zaváhání třídily odpadky, jež někdo na zahradě odhodil. Po práci na všechny čekala náramná odměna, ať už v podobě opečeného špekáčku nebo ovoce namočeného v čokoládové fontáně.

Pohodové odpoledne podtrhlo krásné slunečné počasí, které dávalo všem jasně najevo, že je před námi léto, tedy období prázdnin a dovolených. Všichni si jej užijme, jak nejlépe umíme, abychom se potkali znovu v září odpočinutí a plní sil a očekávání, co nám nový školní rok přinese.

FOTOGALERIE: