Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Škola v přírodě 2024

Škola v přírodě 2024

Ve dnech 10.- 14. června 2024 se děti 1. stupně naší ZŠ a ZŠ Štáblovice zúčastnily školy v přírodě, která se uskutečnila v Jeseníkách  (Penzion Rejvíz). Tato akce byla zaměřena zejména na utužení třídních kolektivů- vedení ke spolupráci, ale i samostatnosti, zodpovědnosti a ohleduplnosti. V příjemném horském prostředí děti prožily společně se svými vyučujícími i s instruktory společnosti Kulička, spousty zážitků při společných hrách. Do veškerého dění   se promítalo téma „Harry Potter“, kde připravené aktivity vedly k respektování autority, podílu každého účastníka na společné práci a uvědomění si, že každá činnost má svůj jasný cíl. Také zde probíhala každé dopoledne běžná výuka, kdy se učilo nejen v učebnách penzionu, ale většinou i v jeho okolí. Odpoledne děti vyrážely do přírody v blízkém okolí, kde hrály hry. Součásti této akce byl turistický výlet kolem Bublavého pramene ke zřícenině hradu Koberštejn. Cestu  si děti zpestřily hraním her a ani nevnímaly vzdálenost, kterou musely ujít. Poslední den proběhlo zhodnocení dané akce a společně jsme si zazpívali hymnu Bradavic.  Na škole v přírodě se dětem moc líbilo, užily si venkovní aktivity, procházky po loukách a lesích, dozvěděly se mnoho zajímavých informací  a v neposlední řadě si pomocí stmelovacích aktivit utužily kolektiv třídy. Pro menší děti to byl vůbec první pobyt mimo domov, ale i přesto vše  výborně zvládly. Nikdo se nenudil a hlavně to byl příjemně strávený čas s kamarády a na čerstvém vzduchu.