Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Červen v ZŠ Štáblovice

Červen v ZŠ Štáblovice

Ve dnech od 10. června do 14. června jsme absolvovali školu v přírodě spolu s 1. stupněm ZŠ Melč, která se konala v malebných Jeseníkách. Tato akce byla zaměřena zejména na utužení třídních kolektivů, vedla žáky ke vzájemné spolupráci, ohleduplnosti, ale také k potřebné samostatnosti. Po celý týden jsme v dopoledních hodinách vyučovali v blízkosti národní přírodní rezervace Rejvíz. O odpolední program se postarala agentura Kulička, která žáky vtáhla do oblíbené hry Harry Potter. Protože jsme se nacházeli v nejkouzelnější lokalitě v Jeseníkách, tak jsme se vydali na naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku a k Bublavému prameni. Během celého pobytu jsme si všímali jedinečné okolní krajiny, zkoumali živočichy, orientovali se v krajině a užívali si zdejšího čerstvého vzduchu.

V průběhu tohoto měsíce jsme se rozhodli, že potěšíme naše seniory. S chutí a s nadšením jsme nakreslili letní přání, ve kterých jsme babičkám a dědečkům popřáli hodně zdravíčka a sluníčka. V rámci školní družiny jsme přání roznesli po obci a náhodně vhodili do schránek. Celkem se nám podařilo potěšit 72 seniorů nad 70 let.

V úterý 25. června se žáci 3. a 4. ročníku vydali do ZŠ v Melči, kde se konalo sportovní klání o putovní pohár v přehazované. Tento pohár jsme si do Štáblovic sice neodvezli, ale získali jsme nové zkušenosti při hře s žáky 5. ročníku. Před odjezdem zpět do školy jsme si měli možnost užít místní dětské hřiště.

Následující den nás navštívil pan Taraba s divadelním představením „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“. Zajímavé zpracování pohádky prokládané originálními písničkami jsme si náramně užili. Ve čtvrtek jsme spolu s MŠ pasovali předškoláky na školáky a slavnostně se rozloučili s žáky 4. třídy, kteří si odnesli památeční fotografie na školní léta 2020-2024. Loučení proběhlo také s paní vychovatelkou Vendulou, která u nás v družině působila tento školní rok.

Po celý školní rok jsme se zapojili do sběru PET víček, které jsme poctivě v družině třídili podle barev. Někteří z nás toho využili a vytvořili originální obrázky.

Poslední den tohoto školního roku jsme předali tolik očekávaná vysvědčení, odměnili žáky za sběrové aktivity a reprezentaci školy. Naposledy jsme zvonečkem ukončili tento školní rok a vyrazili na prázdniny!

Mgr. Pavlína Bittnerová