Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Leden v ZŠ Štáblovice

Leden v ZŠ Štáblovice

Měsíc leden jsme zahájili plaveckým výcvikem, kterého se účastní žáci 2. – 4. ročníku.

6. ledna jsme navštívili kostel sv. Vavřince, kde jsme přispěli do místního Betléma na Tříkrálovou sbírku. Každý žák měl možnost si podle svého uvážení zvolit a přinést částku, kterou chtěl darovat.

24. – 28. ledna se 12 našich žáků účastnilo lyžařského výcviku, který vedla paní učitelka Kateřina Eszlerová. Každý den žáci dojížděli na Andělskou Horu do skiareálu Annaberg, kde se měli někteří možnost naučit lyžovat, a jiní zdokonalit své lyžařské schopnosti. Všichni si lyžování užili ve zdraví a bez úrazu.

Postřehy lyžařů:

„Na lyžáku se mi nejvíce líbila poslední jízda, mohli jsme jet z kopce sami dolů.“ Kryštof K.

„Dnes se mi na lyžařském výcviku líbilo. Jezdili jsme rychle a po cestě zpátky jsme zpívali.“ „Hrozně jsem si to užila.“ Leontýnka CH.

„Poslední den lyžování byl moc moc super. Moc jsem jsi to užila a poslední jízdu jsme mohli jet, jak jsme chtěli, takže jsem jela pomalu a musím říct, že to byla ta nejlepší jízda v životě.“ Maruška V.

31. ledna proběhlo v naší škole předávání pololetního vysvědčení, na které se všichni žáci moc těšili. Nejvíce nedočkaví však byli prvňáčci, protože byli zvědaví, kolik jedniček na vysvědčení dostanou????. Někteří žáci byli také oceněni a odměněni za sběrové aktivity, výborný prospěch a účast v preventivních aktivitách.

Překvapením pro všechny školáky bylo na závěr vystoupení pana Taraby, který si pro žáky ZŠ i MŠ připravil pěkné balónkové představení prokládané zpěvem a kouzly.

A co dělaly děti celý měsíc ve školní družině?

Hrály hry, sportovaly, tvořily, stavěly kuličkové dráhy z nové stavebnice a chodily na vycházky do přírody. Poslední lednový den soutěžily ve skupinkách ve vědomostním minikvízu, a tím uzavřely první pololetí.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Leden v ZŠ Štáblovice