Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Hra po škole

Hra po škole

V pondělí 7. 2. 2022 proběhla „Hra po škole“. Členové Ekotýmu připravili pro účastníky školní družiny zajímavý program. Hra byla složena z pěti stanovišť.

Na prvním stanovišti si žáci mohli zasadit semínka řeřichy, další stanoviště bylo zaměřeno na naše smysly-chuť, čich a hmat. Účastníci měli možnost vyzkoušet různé zajímavé chutě, očichat si mnoho druhů koření a snažili se poznat potravinu dle svého hmatu. Třetí stanoviště bylo zaměřeno na zajímavosti o zvířatech, kde si žáci zkoušeli vyplnit zajímavý kvíz. Čtvrté stanoviště se zaměřovalo na byliny. Žáci si nejprve zkusili bylinky poznat a následně si ze sušených bylinek namíchali svůj bylinkový čaj, který si odnesli domů. Poslední stanoviště ukazovalo účastníkům mikrosvět. Pod mikroskopem měli účastníci možnost vidět strup, věš dětskou, ptačí pírko či křídlo mouchy.

Hra po škole