Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Den etikety

Den etikety

Když já je mojí vizitkou

Noblesa v chování i odívání je soubor vlastností, která by měla být blízká i dnešním chlapcům a dívkám, protože sebeúcta a respekt ke druhému člověku (potažmo i k druhému pohlaví) by měly patřit k přirozené výbavě každého z nás.   Proto jsme i letos využili příležitosti nahlédnout do tajů bontonu formou tradičního projektového vyučování s názvem „Den etikety“.

Taneční klání třídních kolektivů se neslo v duchu vyjádření pospolitosti a vděku jednotlivým profesím v boji s pandemií, která v poslední době sužovala naše životy. Naši žáci coby policisté, zdravotníci, hasiči či vojáci se přidali k celosvětové výzvě – proti stresu z všudypřítomné koronavirové pandemii bojovali tancem - Jerusalemou.  Za nejoriginálnější pojetí tanečního čísla ocenila porota deváťáky alias hasiče.
Vědomosti z oblasti multikulturní etikety si žáci ověřili v soutěžním kvízu zaměřeném na světové zvyklosti v daných zemích. Společně jsme se také vydali na expedici do světa pozdravů a seznámili se se zdravicemi napříč kulturami.
Z několika desítek tanečníků různých tříd vystoupal v očích poroty nejvýše pár Filip Hipsch a Petra Wankeová z IX. A, kteří se tak stali novými nositeli titulu král a královna tanečního parketu.

V závěru pak pestrou taneční pouť v rytmech standardních tanců i latiny vystřídala dramatizace scének ze společenského života.