Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Únor v MŠ Štáblovice

Únor v MŠ Štáblovice

V posledním zimním měsíci jsme si s dětmi užily projektový den, který byl v tomto období  motivován Zimními olympijskými hrami v čínském Pekingu. Z dětí se stali úspěšní sportovci ve slalomové dráze na lyžích, biatlonu se střelbou na cíl, v jízdě na bobech, ve skocích na lyžích a hokeji. Děti se seznámily se symboly ZOH a jejich významem, např. maskotem pandou, olympijskými kruhy a hymnou, vymyslely si pokřik, kterým zahájily každou disciplínu.

Po celou dobu si vzájemně pomáhaly a chovaly se v zásadách fair play. Začátek i konec patřil české hymně a odměnou byla medaile a diplom v duchu ZOH jako vzpomínka na tento den a sladká odměna. Předělem mezi zimním časem a časem probouzející se přírody je masopustní období. Netradiční masopustní týden proběhl od 14. února 2022, děti i učitelky byly netradičně oblečeny v pruhovaném oblečení, se střapci ve vlasech i na oblečení, v krásných čelenkách nebo v zajímavých, nápaditých kloboucích. Poslední páteční den patřil škraboškám a veselému hraní a soutěžení, které nám nahradilo tradiční karnevalové veselí. Děti si vyzkoušely přenášení jitrnic a vody v hrnci, zkusily si přenést babu v nůši v překážkové dráze, poskládaly koláče do pece. Celý den probíhal v radostné atmosféře a děti za své splněné úkoly dostaly sladkou odměnou. V pondělí 28. února 2022 odjely přihlášené děti na poslední lekci plavání do Městského bazénu v Opavě. Všechny děti po celou dobu plaveckého kurzu ukázaly, že vodní hrátky s aktivitami, byly spontánně radostné a vždy se na ně těšily. Na poslední lekci si děti přinesly z domova svou hračku do vody. Paní lektorka odměnila děti za absolvování kurzu „mokrým vysvědčením“. Zúčastnili jsme se také výtvarné soutěže Lidice 2022, dětská díla jsme pojmenovali „Včelí údolí“ a „Duhový zámek“.

Fotografie, text, vložení: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová

Únor v MŠ Štáblovice