Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Noc ve škole 3. A

Noc ve škole 3. A

Na jedné z třídnických hodin se žáci 3. A domluvili, že by si mohli vyzkoušet, jak se spí ve škole. Sešli se tedy společně v pátek 18. 3. 2022 před školou se spacáky, karimatkami a různými dobrotami, které jim maminky, babičky a tety připravily.

Jakmile si děti  odložily všechny věci ve škole, vydaly se do lesa, kde sledovaly stopy lesní zvěře, opakovaly si své vědomosti z prvouky o zvířatech a hrály hry na upevňování vztahů v třídním kolektivu. Po návratu zpět do školy žáci posvačili a připravili třídu k večernímu programu. Následně pokračovaly další aktivity k posilování schopností objektivně hodnotit své jednání a přijímat důsledky svého chování - chovat se fair play. Zatímco děti hrály hry, děvčata ze 6. třídy - Kamča Seidlerová, Nellča Králová, Nelča Štenclová, Eliška Hoblíková a Majda Beranová, chystaly stezku odvahy v noční škole. Připraveno bylo několik stanovišť, kde děti plnily různé strašidelné úkoly a tak získávaly indicie k nalezení pokladu. Všem se podařilo splnit úkoly a najít sladký poklad.  Po takto náročném večeru si žáci šli připravit pelíšky a po umytí a převlečení do pyžama ještě zhlédli film „Kniha džunglí“, při kterém  všichni usnuli. Ráno společně uklidili třídu a snědli donesené dobroty s teplým čajíkem. Chvíli si děti ještě zahrály stolní hry a už si pro ně chodili rodiče. Akci jsme si všichni užili. Věřím, že budeme na společně prožité chvíle dlouho vzpomínat. Děkuji dětem za skvělou atmosféru, holkám ze 6. A za přípravu stezky odvahy a především všem maminkám, babičkám a tetám, které nám napekly výborné buchty, koláče a jiné dobroty.

Noc ve škole 3. A