Zápis do 1. třídy 2022

V pátek 1. dubna 2022 jsme v naší škole přivítali k zápisu do 1. ročníku předškoláky, kteří přišli doprovázeni svými rodiči.

Publikováno 28. 4. 2022 21:44

Březen v MŠ Melč

Měsíc březen byl velice bohatý, co do četnosti aktivit - proběhly různé besedy (s místními hasiči, se zdravotní sestrou, s místním rybářským spolkem - ke Světovému dni vody), společně s I. a II.

Autor: Hana Seidlerová Publikováno 28. 4. 2022 21:41

Březen v ZŠ Štáblovice

„Suchý březen, vlhký duben a studený máj, ve stodole bude ráj!“

Autor: Mgr. Pavlína Bittnerová Publikováno 28. 4. 2022 21:39

Závod ve šplhu

Dne 29. 3. se uskutečnil závod ve šplhu na tyči a na laně. Do závodu se přihlásilo celkem 41 žáků. Z prvního stupně se na prvním místě umístila Pavla Běťáková 4. A. na druhém místě Kudelová Nikola 5. A. a třetí skončila Křížová Valentina 3. A. Na druhém stupni závodili dívky a chlapci zvlášť.

Autor: Mgr. Kateřina Eszlerová Publikováno 28. 4. 2022 21:35

Noc ve škole 3. A

Na jedné z třídnických hodin se žáci 3. A domluvili, že by si mohli vyzkoušet, jak se spí ve škole. Sešli se tedy společně v pátek 18. 3. 2022 před školou se spacáky, karimatkami a různými dobrotami, které jim maminky, babičky a tety připravily.

Publikováno 28. 4. 2022 21:32

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.