Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality

Aktuality


Dne  1. listopadu ve 3. a 4. třídě probíhala netradiční výuka, během které si žáci hravou formou, po „halloweensku“, procvičovali učivo napříč různými předměty. V jazyce českém pracovali s netopýry a dýněmi, v matematice počítali košťata, v jazyce anglickém hledali v čarodějných slovnících, v prvouce a vlastivědě cestovali na košťatech po České republice. Poslední hodinu společně hledali tajemný poklad. Museli splnit všechny úkoly na šesti stanovištích- kouzelný lektvar, který byl zaměřen na soustředění a postřeh, strašidelné menu z vyjmenovaných slov, násobilková strašidla, kočičí hádanka, mozkové závity a čarování se slovy. Po splnění úkolů šli žáci společně hledat tajemný poklad, který díky vzájemné spolupráci našli a poté si rozdělili spoustu sladkých pavouků a myšek.

Celý projektový den byl zaměřený nejen na procvičování učiva, ale také na spolupráci a vzájemný respekt.

 

Fotogalerie

Štítky:

PF 2022

PF 2022

Radostné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších, mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2022 přejí děti, žáci a zaměstnanci Masarykovy ZŠ a MŠ Melč

Více

Publikováno 28. 4. 2022 19:58

Sbírka pro útulek

Budeme – li nyní na konci kalendářního roku hodnotit to, co se nám povedlo za uplynulé čtyři měsíce, bude toho jistě hodně.

Více

Autor: Mgr. K. Stupňová Publikováno 28. 4. 2022 19:56

Prosinec v MŠ Štáblovice

Prosinec v MŠ Štáblovice

„Je prosinec a potichoučku sněží“, poslední měsíc roku 2021, plný překvapení a radosti dětí. Sníh krásně napadl a děti si jej dosyta užily na zahradě i na vycházkách do lesa. Velkou radost dětem udělal projektový Čertí den s nadílkou. 

Více

Autor: Dagmar Holásková Publikováno 28. 4. 2022 19:53

Listopad v MŠ Štáblovice

Listopad v MŠ Štáblovice

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 jsme očekávali Martina na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, ale dětem to nevadilo. Užily si projektový den „Svatý Martin přijíždí“ s mnoha tematickými stanovišti a zábavnými úkoly.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 19:48

Akce družiny Melč

Akce družiny Melč

Blíží se konec roku a naše školní družina by se ráda pochlubila svou aktivitou. Na začátku školního roku proběhla seznamovací dobrodružná hra Honba za pokladem a stmelovací akce Pod padákem.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 19:31