Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Sbírka pro útulek

Sbírka pro útulek

Budeme – li nyní na konci kalendářního roku hodnotit to, co se nám povedlo za uplynulé čtyři měsíce, bude toho jistě hodně. I vzhledem k opatřením, která nám nedovolovala uskutečnit některé tradiční akce, můžeme být na jednu obzvláště pyšní a tu jsme stihli zorganizovat hned na začátku školního roku.

Po celý měsíc září totiž probíhal na škole 17. ročník Sbírky krmiva pro psí útulek v Opavě.

Je to tradiční akce žáků I. stupně ke Dni zvířat a letos byla sbírka opravdu štědrá.

Útulku bylo 4. 10. 2021 předáno několik desítek kilogramů granulí, masových konzerv, pamlsků a piškotů. Nasbíralo se i mnoho přikrývek, ručníků a dek k zateplení kotců, také misky ke krmení, obojky, psí šampony a plyšové hračky. Za finanční dary bylo zakoupeno krmivo i pro kočky.

Všem Vám dárcům, ale i paní učitelkám, které sbírku zapisovaly a shromažďovaly, patří ze strany organizátorů této akce a zaměstnanců útulku velké poděkování.

Jsme rádi, že jste se přidali k nám a podpořili naši dobrovolnou charitativní činnost, že všichni spolu pomůžeme těm, kteří pomoc, zájem a pozornost tolik potřebují.

Za kolektiv Mgr. K. Stupňová

Sbírka pro útulek