Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec v MŠ Štáblovice

Prosinec v MŠ Štáblovice

Je prosinec a potichoučku sněží“, poslední měsíc roku 2021, plný překvapení a radosti dětí. Sníh krásně napadl a děti si jej dosyta užily na zahradě i na vycházkách do lesa. Velkou radost dětem udělal projektový Čertí den s nadílkou.

V tento den se tančilo, soutěžilo a také odměňovalo. Nadílku totiž dětem přinesl sám Svatý Mikuláš s čertíkem a andílkem. Dalším překvapením byla vánoční nadílka. Tento den si děti zpívaly koledy, pouštěly lodičky ze skořápek…a když zazvonil zvoneček,  oči dětí se rozzářily a potichoučku vyslovily „je tady ježíšek“. Každý rok také myslíme i na zvířátka. Ke krmelci jsme odnesli mrkvičky, jablíčka, kukuřice, kaštany a radovali jsme se, že Vánoce jsou i u zvířátek. V posledním týdnu nás navštívilo divadlo Cestovadélko se „Zimní pohádkou“. Vánoční překvapení jsme připravili i pro rodiče v podobě krátkého videa s vystoupením dětí z mateřské a základní školy. Snažili jsme se potěšit i starší občany z Klubu důchodců vánočním dárečkem a nezapomněli jsme ani na dárky pro tříkrálovou sbírku. A protože dobrých skutků není nikdy dost, i letos jsme poslali za mateřskou a základní školu 1000,- Kč nadaci Dobrý anděl. Teď už nám zbývá jen popřát všem krásné vánoce a šťastný nový rok 2022.

Napsala: Dagmar Holásková

Foto, vložila: Karin Lhotská, Michaela Muchová