Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Listopad v MŠ Štáblovice

Listopad v MŠ Štáblovice

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 jsme očekávali Martina na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, ale dětem to nevadilo. Užily si projektový den „Svatý Martin přijíždí“ s mnoha tematickými stanovišti a zábavnými úkoly.

Nejprve se seznámili s legendou o svatém Martinovi a přiblížili tradice, jež se k tomuto svátku vážou,  a to vše vyvrcholilo čtvrtečním dnem, kdy měl Martin dorazit. Hned ráno si děti vyrobily koně z papíru, kterému provlékaly hřívu vlnou. Některé děti si z plastelíny vymodelovaly podkovy a jiné vystřihovaly svatomartinské husy.  Prošly si senzorický chodník, na koni projely překážkovou dráhu „Martin přijíždí“, dokreslily si podkovy, zahrály si sněhový bowling, tvořily z přírodnin. Nejvíce je pobavil poslední úkol. Hledaly poklad ze zlatých mincí. Ty Martin poztrácel po školce. Mezi dětmi panovala radostná atmosféra a celý den si užily. Ukončil se sběr kaštanů a žaludů, které každoročně děti s rodiči sbírají pro zvířátka z lesa. Pro přikrmování lesních zvířat v zimě není nic lepšího. Bylo nasbíráno úctyhodných 342,6 kg. Děkujeme rodičům a dětem nejen za sběr kaštanů, ale také za vánoční ozdoby, které vyráběli na obecní strom, ve Štáblovicích. Na konci listopadu nám konečně napadl sníh, kterého si děti mohly dostatečně užít. S opravdovou radostí stavěly sněhuláky, iglú či budky pro ptáčky. Ze stop ve sněhu vytvářely různé cestičky a dělaly andělíčky. Předčasným vánočním dárkem byl nový nábytek, který jsme dostali třídy Sluníček. Měsíc listopad je již za námi a čeká nás poslední měsíc roku 2021.

Listopad v MŠ Štáblovice