Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Akce družiny Melč

Akce družiny Melč

Blíží se konec roku a naše školní družina by se ráda pochlubila svou aktivitou. Na začátku školního roku proběhla seznamovací dobrodružná hra Honba za pokladem a stmelovací akce Pod padákem.

Byly zahájeny sběry. Sbíraly se kaštany, rodiče naplnili kontejner papírem a již třetím rokem stále probíhá charitativní sbírka nejen oděvů MOMENT. V rámci celoročního projektu Celé Česko čte dětem se družina zapojila do 11. týdne čtení.  Čtení, dramatizace i výtvarné pojetí pohádky O Otesánkovi proběhlo v melčském parku. Na začátku října požádala družina rodiče o spolupráci při tvorbě výstavky s názvem Netopýr. A tady je místo pro velkou pochvalu rodičů a dětí. Konec října patřil námětovým týdnům Na stejné zemi, žijí s námi stromy a Mikrosvět očima dětí. Děti se ponořily do bádání, objevovaly krásy a možnosti naší přírody. Jelikož děti rády tvoří, zapojila se družina do několika výtvarných soutěží. Naše družina přijala pozvání na vědomostní soutěž Máme rádi Česko do Štáblovic. Svůj talent děti předvedly v Showparádě, která pro velký zájem proběhla v tělocvičně. Větrné dny byly využity k pouštění draků a pozvolna začaly přípravy na advent. Aby i družina    navodila dětem vánoční náladu, proběhlo v odděleních vánoční tvoření a mikulášské dovádění. A než jsme se rozešli na vánoční prázdniny, rozbalily si děti z pod stromečku spousty her a hraček. A to bylo radosti. Na závěr Vám přeje kolektiv vychovatelek krásné vánoční svátky a úspěšné vykročení do Nového roku. A co si přát pro naši školní družinu? Ať je pro vaše dítě místem klidu, zážitků a kamarádství.

Akce družiny Melč