Volný den - ředitelské volno

Datum konání: 27. 11. 2023

Publikováno 21. 11. 2023 10:41

Září 2022 v ZŠ Štáblovice

Školní rok 2022/23 jsme společně zahájili slavnostním otevřením školních dveří 1. září. Poprvé do své třídy vstoupilo 6 žáků 1. ročníku.

Publikováno 30. 9. 2022 12:44

Duben v ZŠ Štáblovice

První dubnový den jsme zahájili aprílovými žertíky, kterými jsme snad pobavili nejen žáky, ale i rodiče. 5. dubna následovalo pozvání předškoláků a jejich rodičů k zápisu do 1. ročníku. Zápis probíhal v námořnickém duchu. Předškoláci plnili různé úkoly, při kterých se ukázalo, zda by mohli za pár měsíců zasednout do školních lavic. Do 1. ročníku bylo přijato 10 žáků.

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 20. 5. 2022 0:53

Březen v MŠ Štáblovice

V měsíci březnu jsme s dětmi nahlédly do pohádek, přivítaly jaro a prozkoumaly vesmír. Děti se naučily nové hry, seznámily s novými básněmi, písněmi a naučily se nové netradiční činnosti. Nejvíce děti bavily pokusy s vodou, barvení kytek nebo pokus se sodou a octem “sopka”.

Autor: K. Lhotská, D. Holásková, M. Muchová Publikováno 28. 4. 2022 21:58

Planetárium ve škole

V rámci projektu Škola místem podpory a kvalitního vzdělání III jsme mohli v měsíci březnu pozvat do našich škol „Mobilní planetárium“. Naplánovali jsme pro žáky nižšího stupně projektové dny zaměřené na environmentální vzdělávání.

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 28. 4. 2022 21:52

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.