Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Září MŠ Štáblovice

Září MŠ Štáblovice

Nový školní rok 2022- 2023 nám začal ve čtvrtek 1. září, kdy jsme přivítali osm nově příchozích dětí. Můžeme všechny pochválit, protože svou novou životní etapu zvládly na výbornou a na prostředí MŠ se dobře adaptovaly. Pro předškolní děti jsme zahájili činnost v zájmových útvarech: Angličtina hrou, Práce na PC, Metoda dobrého startu a logopedická prevence Cvičíme jazýčky pro bystré hlavičky. V tomto roce již po třetí jsme se s dětmi zapojili do projektu “Se Sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, který je plný pohybu. Děti plní dle věkové kategorie úkoly nejen v mateřské škole, ale také se na tom podílí s rodiči doma. Opět jsme zahájili projekt MISP. Toto aktivizační cvičení pro děti je jedinečný „masážní“ program zaměřený na dítě. 16. 9. 2022 jsme pro děti připravili projektový den dopravní prevence „Bezpečně do školy“. Děti plnily úkoly zaměřené na bezpečnost, dopravu a prevenci., poznávaly dopravní značky, skládaly semafor, vyzkoušely si slalom autíček, hledaly stejné obrázky značek či skládaly přechod pro chodce. Následný pátek patřil sportovnímu dopoledni „Čokoládová tretra se sokolíkem Pepíkem“.  V těchto běžeckých závodech si děti změřily své síly v rychlostním běhu, slalomu, běhu s přeskokem překážek a štafetovém běhu. V tomto školním roce sbíráme kaštany a žaludy, PET víčka a od ledna 2023 sušenou kůru z citrónů a pomerančů. Ke konci měsíce proběhla materiální sbírka pro Městský útulek v Opavě.