Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Halloweenská výuka

Datum konání:
4.11.2022
Halloween

Ocitli jsme se uprostřed podzimu a s touto dobou přichází i jeden z nejpopulárnějších svátků – Halloween, který jsme u nás ve škole oslavili v pátek 4. listopadu projektovou výukou angličtiny. Kdo měl náladu a nápad, přišel do školy v masce. Na chodbách se to tedy hemžilo čaroději i čarodějnicemi, duchy, upíry, ale i temnými upíry či kostlivci, kteří se zápalem a nadšením plnili letošní halloweenskou výzvu: únikovou hru, jejímž cílem bylo vyváznout ze strašidelné místnosti splněním dílčích úkolů. Každá třída si prošla celkem šest stanovišť s úkoly, kde si děti zkusily vyluštit šifry a hádanky, vyrobit tajemné lektvary v alchymistické kuchyni nebo se s odvahou setkat s příšerami. Celý den se tak školou nesly zvuky úleků, zděšení, ale také smíchu a radosti při odhalování zapeklitých indicií. Letošní školní Halloween se nesl v duchu promyšleného příběhu a jedinečné atmosféry. Nejenom děti, ale i dospělí se skvěle bavili a smáli. A o to nám šlo. O nevšední zážitek, který nás nejenom pobaví, ale i naučí, jak vzájemně spolupracovat, pomáhat si a vnímat jeden druhého.