Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Únor 23 v MŠ Štáblovice

Únor 23 v MŠ Štáblovice

V posledním zimním měsíci jsme zkušenosti v péči o své zdraví  propojili zábavnou formou se zásadami zdravého životního stylu.  Navštívila nás lektorka Zdravé Pětky s výukovým  programem z projektu Nadačního fondu Albert, která dětem vysvětlila vliv zdraví prospěšných potravin programem „Lednice5“. Interaktivní formou děti poznávaly zdravé a nezdravé potraviny a na závěr si vytvořily veselé talířky z mrkviček a jablíček.  Následný týden patřil tématu „Povolání“. Každý má své povolání, práci čili zaměstnání, proto se naskytla otázka: „Čím chci být, až vyrostu?“  Některá povolání či řemesla si také děti vyzkoušely.  Netradiční masopustní týden přinesl spoustu legrace a veselí nejen v podobě oblečení, např. den kravatový, puntíkový, ale i rejem nejrůznějších masek. V zástěrkovém dnu nechyběly masopustní koblížky, které si děti umíchaly, upekly a také snědly. Všichni si domů odnesli ničím nenahraditelné zážitky. Během měsíce února probíhalo v mateřské škole testování předškolních dětí diagnostikou iSophi. Podrobnější informace o školní připravenosti byly poté předány rodičům předškolních dětí při individuálních pohovorech. Zároveň si děti průběžně trénují své dovednosti z různých oblastí procvičováním her a metodických pomůcek Klokanův kufr, který máme zapůjčený do června 2023 z MAS Opavsko. Některé děti se i letos zapojily do výtvarné soutěže „POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2023“ a z vybraných obrázků byl jeden odeslán do soutěže. Poslední akcí měsíce února bylo divadlo Smíšek s pohádkou „Zvířátka a loupežníci“. Dětem se pohádka velice líbila a už teď se těší, až za námi do MŠ divadlo opět přijede.