Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Dolní Vítkovice U6

Dolní Vítkovice U6

Ve středu 10. 5. 23023 navštívila druhá a čtvrtá třída v rámci projektového dne mimo školu „Svět poznání“(U6) v Dolních Vítkovicích. Druhá třída se zúčastnila edukativního programu „Svět zrcadlení“, který byl zpestřením výuky geometrie v tomto školním roce. Děti se seznámily zajímavou formou s využitím geometrických tvarů v praktickém životě. Seznámily se se světem optiky, mikroskopem a na závěr skládaly  z dřevěných stavebnic tangramy. Čtvrtá třída absolvovala edukativní program „Proč? Svět v otázkách a odpovědích.“ Děti byly rozděleny do pěti vědeckých skupin v oborech : zoologie, anatomie, dendrologie, gastronomie a optika. Každá skupina obdržela zadání úkolu, který musela společnými  silami zpracovat a následně vytvořit krátké instruktážní video, které následně prezentovala před svými spolužáky. Netradiční zábavné dopoledne se dětem moc líbilo a zaujalo je to natolik, že se zde mnozí z nich chtějí vydat ještě jednou se svými rodiči.