Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Školní akademie...

Školní akademie...Datum konání:
4.5.2023

… je tradiční akcí pro veřejnost a vyvrcholením Melčského kulturního jara. Každoročně se nese ve znamení zvoleného tématu, které se propisuje i do dalších žákovských aktivit, kupříkladu do obsahu Žákovského kalendáře.

Letos bylo vybráno téma Zázraky přírody. Zdánlivě jednoduché, nicméně vymyslet nápadité vystoupení odpovídající věkovým možnostem dětí a žáků nebylo vůbec snadné. Nakonec děti a žáci první květnové čtvrteční odpoledne představili pásmo jedenácti různorodých vystoupení, kterými své rodiče a příznivce školy nejenom poučili a pobavili, ale i přivedli do rozpaků a k hlubokému zamyšlení a uvědomění si, že i ta nejmenší samozřejmost je vlastně velký zázrak.

Přítomné publikum se pobavilo nad vystoupením kuřátek, včeliček a motýlů a ocenilo i erudované a roztomilé výklady o naší modré planetě, ročních obdobích či popis fyzikálního procesu vzniku pestrobarevné duhy. Slzy smíchu i dojetí všem přítomným vytanuly po zhlédnutí scének osmáků a našich nejstarších žáků. O němý úžas se zase postarala vystoupení s barevnými šátky šesťáků a sedmáků. O radost z běžných lidských věcí se zase s přítomnými podělili rozverní rebelové, kteří svým vystoupením celé pásmo uzavřeli.

Za úspěšným vystoupením stojí nejenom děti a žáci, ale i jejich podporovatelé, tedy rodiče, učitelé a zaměstnanci školy. Všem jmenovaným, včetně zřizovatele školy, patří veliké poděkování.

FOTOGALERIE