Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Duben v MŠ Melč

Duben v MŠ Melč

Datum konání:
3.5.2023

Jaro je tu a s ním i mnoho aktivit na čerstvém vzduchu. Z kraje měsíce jsme vynášeli "Mařenu" - zimu, hned poté jsme hledali velikonočního zajíčka, někteří se zapojili do Kampaně obyčejného hrdinství (v týdnu od 17. - 23. dubna), děti třídy Broučků navštívily Slezské zemské muzeum v Opavě, v pátek 21. dubna jsme společně oslavili Den Země a v závěru měsíce jsme plnili čarodějnické úkoly a zhlédli jsme pohádku Kašpárek a čert dvěma loutkoherci z Loutkového divadla Opava. Děti ze třídy Berušek si hrály Na zahradníka. Mimoškolní aktivitou byly obrázky výtvarné soutěže "mláďátka", jenž putovaly do Zemědělky v Opavě.  Již od poloviny měsíce dubna jsme netrpělivě vyhlíželi přílet čápů a ejhle, jsou tu a mají hned několik vajec, na kterých se starostlivě střídají při zahřívání a otáčení.