Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Svatý Martin v naší škole

Svatý Martin v naší škole

Datum konání:
15.11.2023

Svátek svatého Martina patří k nejoblíbenějším svátkům v roce. Děti každoročně 11. listopadu nedočkavě vyhlížejí, zda Martin opravdu přijede na bílém koni. I když k nám do školy přijel svatý Martin později, sněhové vločky s sebou nepřinesl.
Celý den nás ale provázel při různých aktivitách a mnohé jsme se od něj naučili. Přečetli jsme si legendu o svatém Martinovi, seznámili se se zvyky a pranostikami, začali zdobit lampiony a nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým nadcházející zimu pomůžeme přečkat v nových krmítkách, do jejichž výroby jsme se s nadšením pustili.
Nabyli jsme nové vědomosti, podpořili vztahy mezi spolužáky, zamysleli se nad uměním rozdělit se a myslet na ostatní.
Den jsme si osladili drobným sladkým pečivem, které nahradilo tradiční svatomartinské rohlíčky. Děti z 3. A a 4. A si den užily a už se těší, že si rohlíčky příští rok zkusí ve škole upéct.