Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Mezinárodní den Ekoškol 2023

Mezinárodní den Ekoškol 2023

Datum konání:
15.11.2023

Dne 15. listopadu 2023 jsme s členy Ekotýmu zrealizovali „Mezinárodního den Ekoškol“. V rámci tohoto dne si členové Ekotýmu připravili program pro děti z mateřské školy. Celkem bylo pro děti připraveno osm stanovišť. První stanoviště bylo zaměřeno na smysl a to konkrétně čich. Další stanoviště bylo zaměřeno na hmat. Na tomto stanovišti musely děti poznávat odpadky a jejich materiály pomocí hmatu. Třetí stanoviště  bylo orientováno na další smysl a to sluch, kde žáci hráli zvukové pexeso. Konkrétně se snažili poznat zvuk odpadků podle sluchu a najít mu dvojici. Další stanoviště bylo výtvarné, na tomto stanovišti si žáci vyráběli zvířátka a kaktusy z ruliček od toaletního papíru. Na dalším stanovišti si předškoláci zkoušeli pokusy s vodou a mlékem. Následné stanoviště mělo děti rozhýbat a zároveň poučit o třízení odpadu. Byla pro ně vytvořena odpadková dráha, kde si různě zaběhali, zaskákali a ještě u toho vytřídili odpadky tam, kam patří. Na předposledním stanovišti si předškoláci vyzkoušeli svou zručnost, protože se snažili otevírat zámky pomoci různých klíčů a poslední stanoviště sloužilo k relaxaci, protože zde si už jen v klidu sedli a malovali omalovánky s ekologickou tematikou.  Děti obdržely za splněné úkoly na stanovištích sladkou odměnu. Pro Ekotýmáky si paní učitelka ze školky připravila také jedno stanoviště. Žáci měli za úkol vyplnit křížovku s tématem Fairtrade. Po té, co vyluštili tajenku, povídali si o tom, co to Fairtrade vlastně je.  Den se všem líbil a moc si ho užili.