Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Říjen 23 v mš Štáblovice

Říjen 23 v mš Štáblovice

Měsíc říjen jsme s dětmi zahájili projektovým týdnem „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“, během kterého se děti seznamovaly nejen se zvířaty, jejich mláďaty, ale také s jinými zajímavostmi týkající se právě života zvířat. První říjnové pondělí na děti v dopoledních hodinách čekal edukační program „Nehlaď toho psa“. Byl zaměřený  na  zooterapii, jehož cílem bylo naučit děti správně zacházet se psem  (ať už svým či cizím) a eliminovat  tak možnost zranění.  S sebou paní lektorka – cvičitelka přivezla speciálně vycvičené canisterapeutické psy. Děti se dověděly několik informací o psí smečce, dále jak se chovat k cizím pejskům, jak být obezřetní, jak se dává z ruky pamlsek. Co mají pejsci rádi a co jim naopak vadí. Největším zážitkem pro děti bylo, že si mohly pejsky pohladit a dát jim pamlsek. 4. 10. 2023  děti třídy Hvězdiček odjely autobusem na výlet do opavského útulku a Mini Zoo v Opavě. Před tímto výletem probíhala v mateřské škole materiální sbírka pro psy a kočky, kterou mohly děti v útulku osobně předat. Tímto děkujeme všem dětem a jejich rodičům, že se do této sbírky zapojily. Děti si mohly celý útulek projít a podívat se na zvířata, o které se momentálně starají. Poté jsme se autobusem přesunuli do minizoo, kde byl pro děti připravený interaktivní program „Dětství ve zvířecí říši“. Děti plnily zábavné úkoly motivované zvířaty, které je velice bavily. Během měsíce října se některé předškolní děti zapojily do výtvarné soutěže „Barevný podzim“. Teď už je jen na porotě, zda je některý z výkresů zaujal natolik, aby byl odměněn. Na třetí středu měsíce října jsme si objednali ideální podzimní počasí a tak se Drakiáda  mohla bez problémů uskutečnit. Společně jsme vyrazili na hřiště, kde jsme porovnávali, komu drak vyletí nejvýše, komu poletí nejdéle. Cílem nebylo být nejlepší, ale užít si krásné dopoledne, což se nám díky počasí podařilo. Pátek 20. 10. 2023 patřil projektovému dní „Vyprávění starého stromu“. Již po svačině jsme s dětmi vyrazili do lesa, kde skládaly z kaštanů a listí strom, měřily sílu stromu, pozorovaly kůru stromů a mohly si udělat frotáž kůry či listu, poslouchaly zvuky lesa a stavěly domečky pro lesní zvířátka. Děti plnily úkoly samostatně, ale zároveň ve skupinkách, ve kterých se dokázaly vzájemně domluvit a shodnout na postupu. 23. 10. 2023 za dětmi MŠ A ZŠ přijel navštívit náš oblíbený kouzelník Aleš Krejčík, který měl pro děti opět připravené spousty nových triků a kouzel, nad kterými si jak děti, tak i paní učitelky lámaly hlavu. Svá tajemství s triky a kouzly nám však neprozradil. A tak nezbývá, než se těšit na jeho příští návštěvu. K večeru už děti a rodiče čekala tradiční akce „Putování se světýlky“, stezka plná strašidel. Poslední akce, která nás v říjnu čekala, byl projektový den Strašidlácká šou. Děti přišly do mateřské školy v kostýmech, ze kterých přecházel až dech. Během celého  dopoledne plnily zábavné úkoly. Například prolézaly pavučinou, vyrobily si strašidelné lízátko, koulely dýni, či procházely cestu, která k dýni vedla. Za splněné úkoly děti obdržely diplom a sladkou odměnu.

Napsala: D. Holásková

Fotografie, vložení: K. Lhotská, M. Muchová