Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec v ZŠ Štáblovice

Prosinec v ZŠ Štáblovice

Dne 5. prosince navštívil naši školu sv. Mikuláš v doprovodu čerta a dvou krásných andělů. Žáci obdrželi sladkosti za vzorné chování a přípravu do školy a ti, kteří trošku vystrkovali růžky, dostali navíc varovné čertí pomazání.

V pondělí 11. prosince nám adventní čas zpříjemnil hudebník a skladatel pan Dominik Fajkus, který za námi přijel s hudebním vystoupením „Za oponou“. Poutavě a netradičně nám se svou kolegyní zazpíval lidové písně, vtáhl nás do světa hudebních skladatelů, příběhů a hádanek.

Ve školní družině si děti užily nečekané sněhové nadílky. Na kopci Benčáku bobovaly, sáňkovaly a stavěly sněhuláky. Společně se také vydaly na procházku do lesa, kde zanesly různé pochutiny, aby potěšily a nakrmily zvířátka.

Pro obec Štáblovice žáci vyrobili 50 kusů přání na Tříkrálovou sbírku a užili si nové hračky, stavebnice a hry, které jim nadělil Ježíšek.

Poslední den jsme se všichni sešli u vánočního stromečku, rozdali jsme si dárečky, vyrobili krásné svícny a ochutnali cukroví od šikovných maminek a babiček. Na závěr si pro nás přichystaly překvapení žákyně 4. ročníku, které nám zahrály koledy na kytaru a klavír. Moc nás svým vystoupením potěšily.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Prosinec ZŠ Štáblovice