Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Listopad 23 v MŠ Štáblovice

Listopad 23 v MŠ Štáblovice

V měsíci listopadu jsme se na chvíli stali staviteli. Bylo to 1. 11. 2024, kdy za dětmi třídy Hvězdiček dorazil náš známý pan Dušan Jelínek. Tentokrát to byl projektový den s názvem „Stavitel města“ z  Malé technické univerzity. Děti se seznámily s tím, jaké budovy se nachází ve městě a jaké na vesnici, podle vlastní fantazie ve skupinkách stavěly budovy, které označily příslušnými značkami. Z těchto budov si pak postavily vlastní město. Seznámily se, jak se orientovat v mapě, v plánu a celé své město do svých plánů zakreslily. Děti se dozvěděly, co všechno  se dá ve městě najít, společně postavily velké město a okolní silnice. Na chvíli se také ocitly i v roli kartografa. Dětem se tento projektový den velmi líbil a budeme se těšit na jarního Stavitele věží. Další projektový den, který si prožily všechny děti, byl s názvem „Na Svatého Martina, bývá dobrá peřina“. Do školky přišly stylově v bílém oblečení a celý den byl věnován tomuto svátku. V ranních hrách si hrály se záclonami, deklamovaly Martinova koně a využívaly prostorové hry. Během dopoledne plnily další úkoly, které byly pro ně nachystány. Mohly si zahrát sněhový bowling, vedly husu domů, proběhly si překážkovou dráhu na koni, přenášely husí peříčko i hledaly zlatou minci, která byla odměnou za splněné úkoly. Koncem měsíce přišel na řadu vánoční koncert v kostele Svatého Vavřince pro rodiče a veřejnost, na který se děti z MŠ zároveň ZŠ během listopadu připravovaly. Vánoční písně v podání dětí v prostorách kostela, nám všem připomněly, že vánoce jsou již za dveřmi. A když děti po vánočním koncertě pomocí básničky rozsvítili obecní vánoční strom, Advent ve Štáblovicích oficiálně začal.

Článek: D. Holásková

Fotografie, vložila: K. Lhotská, M. Muchová