Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec 23 v MŠ Štáblovice

Prosinec 23 v MŠ Štáblovice

Poslední měsíc roku 2023 již probíhal ve vánočním duchu. První prosincové úterý nás v mateřské škole čekal projektový den  „Čertí den s mikulášskou nadílkou“. V tento den se to malými čertíky jen hemžilo. Děti si oblékly černé oblečení, nasadily rohy, nezapomněly ani na řetěz, či jiné doplňky, které u čertů viděly. Hned z rána lepily čertí řetěz, navlékaly korále, vybarvovaly a skládaly čertíky a anděly, či spoustu jiných aktivit, u kterých se vzájemně střídaly. Po svačince následovalo plnění připravených čertích úkolů a zároveň netrpělivé očekávání vzácné návštěvy. Když uslyšely cinkání zvonečku, bylo jasné, že nás opravdu navštívil sám pan Mikuláš v doprovodu čerta a andílka. Mikuláš nejprve děti přivítal a potom zjišťoval, jestli někdo zlobil. I když se v každé třídě nějací hříšníci našli, bylo jim nakonec odpuštěno, jelikož své hříchy vykoupili básničkami a písničkami. Každé dítě pak dostalo od andělíčků a čertíku balíček. A kdo ví, možná tam někdo našel i pár kousků uhlí. Nakonec Mikuláš dětem slíbil, že za rok přijde určitě zas. 11. prosince 2023 si děti prožily hudební vystoupení s opavským pianistou a skladatelem Dominikem Fajkusem se zábavným programem „Za Oponou“. Dětem hudebník a skladatel přiblížil krásu klasické a soudobé hudby i lidové písně v moderním podání za doprovodu klavíru. Dalším z krásných dnů pro děti byla nadílka u vánočního stromečku. Není nic hezčího, než vidět rozzářené oči všech dětí, když vstoupily do třídy, kde před chvíli zvonil Ježíškův zvoneček.

Dobrovolné příspěvky z adventního setkání jsme převedly na účet Dobrého anděla a 4. ledna 2024 bude část příspěvku vložena dětmi do kasičky místního kostela sv. Vavřince. Snad jsme alespoň maličké přání někomu splnili. Rok 2023 se nachýlil ke konci, proto nezbývá, než všem popřát krásné vánoční svátky a nový rok 2024.

článek: D. Holásková

fotografie, vložila: K. Lhotská, M. Muchová