Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Leden 2023 v ZŠ Štáblovice

Leden 2023 v ZŠ Štáblovice

První měsíc v roce 2023 nám začal připomenutím svátku Tří králů. Žáci se seznámili s příběhem těchto tří mudrců, zábavnou formou plnili úkoly a v pracovní a výtvarné výchově tvořili na toto téma. 6. ledna jsme navštívili místní kostel, prohlédli si vystavený betlém, zazpívali koledu a přispěli do „kasičky“.

V tomto měsíci pokračuje plavecký výcvik. Někteří žáci teprve s nácvikem plavání začínají, jiní své dovednosti zdokonalují.

Odměnou za zvládnutí 1. pololetí bylo pro žáky vystoupení kouzelníka Aleše Krejčího. Program plný kouzel a zábavy se žákům moc líbil. Někteří se mohli kouzelnických triků zúčastnit. Čarovalo se s provázky, obrázky, mincemi, kartami a nechyběl ani králík Bobek z kouzelnického klobouku.

Zaslali jsme 2 zdařilé výkresy do výtvarné soutěže Komenský a my. Letošní téma bylo Město jako místo pro život.

1. ledna bylo žákům předáno vysvědčení za práci v 1. pololetí. Pro žáky 1. ročníku to byla v tento den premiéra. Z prvního vysvědčení mohli mít radost, protože všichni „prvňáčci" obdrželi samé jedničky.

Celkem jsme udělili 18 pochval třídního učitele a jednu pochvalu ředitele školy. Jsme rádi, že v tomto pololetí nikomu nebylo uděleno napomenutí. Žáci, kteří se aktivně zapojili do sběru žaludů a kaštanů byli odměněni drobnými dárky.

V měsíci lednu děti ve školní družině pokračovaly v projektu MISP - masáže do škol, hrály si s autodráhou, kreslily, stavěly stavby a sportovaly. A když se ohlásilo pravé zimní počasí, vyrazily na kopec a užily si zimní radovánky. Sjížděly kopec a stavěly sněhuláky.

Lenka Rychlá