Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Den etikety 2023

Den etikety 2023Datum konání:
2.2.2023

Pohádkový ples

Rok se s rokem sešel, a tak se ve čtvrtek 2. února 2023 uskutečnil tradiční Den etikety. Na jedno dopoledne naše škola opět proměnila všední tělocvičnu v nevšední taneční parket, a letos dokonce i v pohádkový svět.

Každá třída druhého stupně reprezentovala jedno království, pro které si vymyslela svůj název.
A jak už to tak v pohádkách bývá, čekala království trojice vzájemných klání. Pomyslný souboj o prvenství v očích poroty svedly třídy o nejlepší třídní tanec, dále zápolily v dovednostech dramatických při předvádění scének zaměřených na pravidla etikety. Také poslední souboj mezi ročníky se obešel bez mečů, ověřoval totiž vědomosti, a to nejen ze světa pohádek, ale i tajů magie.

Zcela bez kouzel a čarodějů se žáci proměnili v krásné a elegantní tanečníky, mohli jsme tak vidět mladé gentlemany a dámy v nádherných šatech, kterak nahlížejí do světa dospělých. Z několika desítek tanečníků různých tříd vystoupal v očích poroty nejvýše pár Lukáš Lhotský – Veronika Seidlerová z IX. A. Stali se tak novými nositeli titulu král a královna pohádkového plesu.

Pestrou taneční pouť v rytmech pohádkových songů předvedly úchvatným tancem jednotlivé ročníky. VI. A se představila jako Adamsonova rodina z hororové komedie Wednesday,  VII. A předvedla svůj tanec na motivy pohádky Šíleně smutná princezna, VIII. A nás přenesla do pohádky Tajemství staré bambitky, žáci IX. A zase vyprávěli tancem příběh Popelky.  Taneční klání všech třídních kolektivů díky svému dojemnému a strhujícímu tanci nakonec vyhrála IX. A. Došlo i na vyhodnocení mistrů etikety, kterými se stali žáci 6. ročníku a za největší znalce pohádek ve vědomostním kvízu byli vybráni sedmáci.

Spojení tanečních soutěží a her s názornými ukázkami etikety a dramatizací scének vytvořilo neopakovatelnou zábavnou atmosféru. Taneční páry dokonce vtáhly na parket i učitele a porotu. Pomyslný zvonec svým zvoněním ohlásil nejen konec krásného pohádkového dne, ale také ohlašoval pololetní prázdniny. Věříme, že i letošní ročník se stal pro všechny poučný, plný smíchu a radosti z pohybu.

 

Fotogalerie