Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen v ZŠ Štáblovice

Květen v ZŠ Štáblovice

Začátek měsíce jsme věnovali nacvičování vystoupení pro naše seniory, které se konalo 4. května, a následně 5. května pro všechny maminky k oslavě Dne matek. Celý program měl název „Máme rádi Česko“. Závěrem žáci předali svým maminkám květinu s přáníčkem a vlastnoručně malovaný skleněný hrníček.

V tomto měsíci jsme se také zapojili do výtvarné soutěže „Malovaná písnička“, do které jsme zaslali 5 zdařilých výkresů. Žáci libovolnou technikou znázornili například tyto písničky: Holka modrooká, Okolo Frýdku cestička, Starosti s muzikou…

Ve dnech od 16. – 20. května jsme absolvovali školu v přírodě, která se uskutečnila v hotelu Brans-Malá Morávka. Tato akce byla částečně hrazená z projektu „Škola místem podpory a kvalitního vzdělávání III“. Celý týden se nesl v námořnickém duchu. V dopoledních hodinách žáky čekala výuka v netradičním prostředí, odpoledne pro ně připravili program instruktoři ze společnosti Kulička. Pobyt v přírodě jsme si všichni náležitě užili a již se těšíme na další výjezd.

V pátek 27. května se naše žákyně Michaela Šromová zúčastnila slavnostního vyhodnocení okresního a krajského kola soutěže „Protipožární ochrana očima dětí a mládeže“ v Opavě. Zde si převzala ocenění za 3. místo v okrese, které získala za kresebné ztvárnění tématu „Živelné katastrofy“. Míše moc blahopřejeme!

V sobotu 28. května se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili „5. setkání občanů Mikroregionu Hvozdnice“, které se tentokrát konalo v Dolních Životicích. Zde vystoupili s pásmem básniček a písniček. I když se během jejich vystoupení přehnala menší přeháňka, žáky to nezastrašilo a celé vystoupení zdárně dokončili. Za odměnu si poslechli zpěvy sborů, podívali se na taneční vystoupení jiných škol, občerstvili se párkem v rohlíku nebo sladkou palačinkou a vydali se zpět do Štáblovic. Závěrem bychom chtěli poděkovat obecnímu úřadu za zajištění odvozu žáků na tuto akci a za dárek v podobě kšiltovek.