Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Máme rádi Česko

Máme rádi Česko

-tak znělo společné téma tradičního májového týdne – Melčského kulturního jara – završeného akademií dětí a žáků, na kterou se přišli rádi podívat nejenom jejich rodiče a prarodiče, ale i mnoho našich bývalých absolventů.

Tito si na úvod vyslechli slova pana starosty Martina Urbanského a pana ředitele Pavla Piskovského, aby spolu s nimi vzdali hold paní učitelce Květoslavě Stupňové, jejíž profesní život je s naší školou spjat již více než čtyřicet let. Poté následovalo pásmo deseti vystoupení našich dětí a žáků. A bylo se věru na co koukat! Diváci zhlédli pohádku O Červené karkulce v podání prvňáčků, druháčci naservírovali

obecenstvu typickou českou kuchyni, děti z mateřské školy, ale i šesťáci všem připomněli pravdivost tvrzení Co Čech, to muzikant, zatímco čtvrťáci přednesli erudovaný výklad o českých krajích. Do pásma se dostal i český tanec v podání páťáků a třeťáků a ústy sedmáků zazněly typické české hlášky. Závěr patřil tradičně nejstarším žákům – osmáci stáli u zrodu českých objevů a vynálezů a deváťáci pobavili publikum vybranými ukázkami z českých filmů. Páté květnové hodinové odpoledne se opravdu líbilo a vydařilo, a to především díky nasazení našich dětí a žáků, jejich učitelů i díky podpoře jejich rodičů a blízkých.