Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen v MŠ Melč

Květen v MŠ Melč

Naše mateřská škola zahájila měsíc květen novou aktivitou „Stavění máje“, kdy jsme si přáli nejen mnoho slunečných dní, ale i dostatek síly, zdraví a duševní pohody do dalších jarních dnů pomocí duhového tance a zpěvu. Ke Dni matek se třída Broučků zasloužila o vytvoření medu z květů smetánky lékařské pro každou maminku.  Zároveň se třída Broučků postarala o zpestření tradiční školní akademie Melčské kulturní jaro svým krátkým vystoupením s písní Já jsem muzikant. Své dosavadní nasbírané zkušenosti pedagogické praxe si do naší mateřské školy došly vyzkoušet předat dvě studentky předškolní pedagogiky  –  sl. Petra Bolfová a sl. Barbora Řemelková. Navštívili jsme s dětmi Dětský domov v Melči u příležitosti Dne otevřených dveří, kde nás naši žáčci bydlící v dětském domově seznámili s jejich domácím prostředím. Také  jsme se zapojili do jarního kola soutěže ČSOP Živá zahrada a zapisovali jsme živočichy na naší zahradě. Abychom přilákali na zahradu čmeláky, instalovali jsme u gabionového plotu čmelín k samozahnízdění. S radostí jsme přišli na to, že se v naší zahradě zabydlel ježek, který využívá námi instalovaný ježčí domeček. V předposledním květnovém dni odjelo 15 předškoláků strávit projektový den mimo školku do ostravské zoo, aby se zúčastnili programu Africká zvířata, a závěrečným květnovým dnem jsme pokáceli měsíc starou postavenou májku.

Napsala a vložila Hana Seidlerová.