Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Den Ekoškol - MŠ Melč

Den Ekoškol - MŠ Melč

V pondělí 7. listopadu je Mezinárodní den ekoškol a naše mateřská škola společně s ekotýmem základní školy se již tradičně v tento den schází v tělocvičně školy, aby ho společně oslavili. Žáci si pro děti ze školky připravili několik stanovišť s ekologickou tématikou a děti si ve trojicích tyto úkoly plnily. Vyzkoušely si poznávat podle chuti různé potraviny,  vytřídily odpadky, připomenuly si různá zvířátka, zacvičily si na překážkové dráze, vyzkoušely si hmatovou krabici a asi největším lákadlem bylo stanoviště, kde si děti vyrobily s pomocí žáků robota z odpadových materiálů. Na oplátku si školkový ekotým připravil pro žáky taky dva úkoly. Tím prvním bylo naprogramovat robotickou včelku (bee-bot)tak, aby bez úhony doletěla před zimou do úlu. Druhým úkolem bylo společně sestavit, jak dlouho trvá různým odpadkům rozložení v přírodě. Žáci i děti ze školky si tento den společně užili a hlavně si připomenuli, že naše škola a školka jsou hrdými nositeli titulu Ekoškola.