Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Ekotým MŠ

Ekotým MŠ

V úterý 8. listopadu se sešel v naší mateřské škole velký ekotým na své první schůzce letošního roku. V tomto roce se budeme věnovat tématu ODPADY. Na začátku schůzky si děti a maminky vybarvily raketu, do okének nalepily svou fotografii a svou raketu daly na společné tablo ekotýmu. Poté mohli členové ekotýmu jít do herny, kde byla uprostřed připravená maketa rakety, kterou děti vyrobily z velkých kartonů v rámci odpoledního kroužku. Po přivítání, rozdělení funkcí, zopakování pravidel, kroků ekoškoly a představení členů ekotýmu, zazněla společně ekotýmácká hymna. Abychom mohli letět do vesmíru, odpočítali jsme si start a na píseň Naše země kulatá je… jsme letěli vesmírem. Z výšky jsme se podívali na naši planetu, ale byla zasypaná odpadky, proto se děti rozhodly odpadky uklidit a roztřídit do připravených barevných kontejnerů. Z odpadu se dá taky něco vyrobit a tak se děti společně s paní učitelkou Jitkou odebraly do třídy, kde objevily krabici plnou odpadků, ze kterých společně sestavily hlídače (robota), který bude po celý rok kontrolovat třídění odpadků v naší školce. Maminky s paní učitelkou Luckou se společně zamyslely nad tím, jak dlouho trvá, než se různé druhy odpadků v přírodě rozloží. Po splnění svého úkolu pomohly maminky dokončit odpadkového hlídače. Poté následovalo rozdělení úkolů do další schůzky a na závěr bylo připraveno bohaté občerstvení, u kterého proběhla diskuze nad možnostmi plánu činností po celý rok.