Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality

Aktuality


Štítky:Sbírka pro útulek

Budeme – li nyní na konci kalendářního roku hodnotit to, co se nám povedlo za uplynulé čtyři měsíce, bude toho jistě hodně.

Více

Autor: Mgr. K. Stupňová Publikováno 28. 4. 2022 19:56

Akce družiny Melč

Akce družiny Melč

Blíží se konec roku a naše školní družina by se ráda pochlubila svou aktivitou. Na začátku školního roku proběhla seznamovací dobrodružná hra Honba za pokladem a stmelovací akce Pod padákem.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 19:31

Předvánoční návštěva kostela sv. Antonína

V pátek 17. 12. 2021, týden před Štědrým dnem, se žáci 8. a 9. ročníku vydali navštívit místní kostel sv. Antonína. Během návštěvy, která byla malým zpestřením hodin hudební výchovy, se žáci seznámili s královským nástrojem – varhanami.

Více

Autor: Radmila Jedličková Publikováno 28. 4. 2022 19:20

Setkání s géniem

Setkání s géniem

Po mnoha covidových odkladech se den před sv. Martinem žáci naší školy konečně setkali s výjimečnou osobností, jež k nám zavítala až z daleké renesanční Itálie, s Leonardem da Vincim.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 18:42

Halloween 2021

Poslední říjnové dny před prázdninami vybízely k uspořádání projektové výuky na téma „Halloween“.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 17:28

Honba za pokladem

Honba za pokladem

K seznámení a utvoření dobré party ve školní družině přispěla dobrodružná hra Honba za pokladem. Děti si vylosovaly své týmové jméno a staly se tak z nich Piráti, Ptáci, Bubáci a Komáři.

Více

Autor: Tým vychovatelek Publikováno 28. 4. 2022 17:01

MTBcross na Stříbrném jezeře v Opavě

MTBcross na Stříbrném jezeře v Opavě

Dne 24. září 2021 jsme se zúčastnili závodu horských kol v Opavě. Závod měl vysokou účast přes 200 závodníků. Zúčastnilo se celkem 6 žáků z naší školy (Eliška Wolfová, Dominik Řehula, Radomír Müller, Tobiáš Palzer, Lukáš Lhotský).  Nejlepších výsledků dosáhli Tobiáš Palzer  6.

Více

Publikováno 28. 4. 2022 16:50


Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.