Prosinec v Mateřské škole Melč

Vánoční nadílka

Nejkratší měsíc v roce nejen pro děti, ale i pro učitele a přitom mnoho krásných dní. Společně jsme zažili návštěvu mikuláše, čertíka i anděla, kteří donesli dětem sladkou dobrotu za přednesenou básničku či zazpívanou písničku.

Autor: Hana Seidlerová Publikováno 28. 4. 2022 20:02

Listopad v Mateřské škole Melč

„Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad“. Lístečky v naší zahradě padaly tam, kam je vítr zanesl, a že jich nebylo málo.

Autor: Hana Seidlerová Publikováno 28. 4. 2022 19:17

Měsíc říjen v MŠ Melč - Broučci

Měsíc říjen v MŠ Melč

Měsíc říjen byl, co se týče aktivit v mateřské škole, hodně plodný.

Autor: Hana Seidlerová Publikováno 28. 4. 2022 18:25

Říjen v MŠ Melč - tř. Berušky

Říjen v MŠ Melč

V měsíci říjnu třída Berušek poznávala nejen prostředí mateřské školy, ale i její okolí. Počasí přálo natolik, že se děti i pí učitelky dostaly až na okraj vesnice.

Autor: Hana Seidlerová Publikováno 28. 4. 2022 18:21

Začátek nového školního roku v MŠ Melč

Krásně strávené odpoledne s rodiči a dětmi na zahradě MŠ odstartovaly třídní schůzky, na kterých se rodiče dozvěděli nejen podrobnosti o připravovaných akcích pro děti, ale i o řádu a režimu naší mateřské školy. Zábavné plnění úkolů završil klaun cukrovou vatou pro každého, kdo je splnil.

Autor: Bc. Hana Hušková Publikováno 27. 4. 2022 21:03

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.