Soutěž "MLADÝ ZDRAVOTNÍK"

V pátek 13. 5. 2022 se pět odvážných žákyň zúčastnilo soutěže Mladých zdravotníků, kterou zorganizoval Oblastní spolek ČČK v Opavě. Žákyně si vyzkoušely poskytnutí první pomoci v praxi, obvazové techniky a transport zraněných.

Autor: Mgr. Lenka Štenclová Publikováno 20. 5. 2022 1:04

Zápis do MŠ pro ukrajinské děti

Logo školy

Publikováno 20. 5. 2022 1:03

Zápis do ZŠ pro ukrajinské děti

Logo školy

Publikováno 20. 5. 2022 0:55

Duben v ZŠ Štáblovice

První dubnový den jsme zahájili aprílovými žertíky, kterými jsme snad pobavili nejen žáky, ale i rodiče. 5. dubna následovalo pozvání předškoláků a jejich rodičů k zápisu do 1. ročníku. Zápis probíhal v námořnickém duchu. Předškoláci plnili různé úkoly, při kterých se ukázalo, zda by mohli za pár měsíců zasednout do školních lavic. Do 1. ročníku bylo přijato 10 žáků.

Autor: Lenka Rychlá Publikováno 20. 5. 2022 0:53

Kvíz "Máme rádi česko"

V pátek 6. Května 2022 proběhla soutěž o kulturním povědomí tzv. Kvíz – „Máme rádi Česko“. Kvízu se účastnilo celkem 8 družstev z 2. stupně. Žáci si sami vytvořili čtyřčlenná družstva ve složení jeden člen z každého ročníku.

Autor: Mgr. Kateřina Eszlerová Publikováno 20. 5. 2022 0:49

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.