Září v ZŠ Štáblovice

Měsíc září v naší škole byl zaměřen především na seznámení se s novými prvňáčky, kterých letos máme celkem 11. Dále jsme se s nadšením pustili do podzimního tvoření, kreslení a zdobení školy.

Autor: Mgr. Bittnerová Publikováno 28. 4. 2022 16:59

Doučování jako příležitost

Logo školy

Detail dokumentu - Doučování jako příležitost

Publikováno 28. 4. 2022 16:53

MTBcross na Stříbrném jezeře v Opavě

Dne 24. září 2021 jsme se zúčastnili závodu horských kol v Opavě. Závod měl vysokou účast přes 200 závodníků. Zúčastnilo se celkem 6 žáků z naší školy (Eliška Wolfová, Dominik Řehula, Radomír Müller, Tobiáš Palzer, Lukáš Lhotský).  Nejlepších výsledků dosáhli Tobiáš Palzer  6.

Publikováno 28. 4. 2022 16:50

Adaptační kurz 2021

Dne 09. – 10. 9. 2021 se konal Adaptační kurz pro 6. ročníku. Mottem kurzu bylo „SVOBODA JE DŮLEŽITÁ!“ Kurz jsme zahájili ve třídě, kdy žákům byly zavázány oči a pomalu jsme se přesunuli poslepu do tělocvičny. Kde žáci plnili první úkol a to dostat se ze zamčené nářaďovny.

Publikováno 28. 4. 2022 16:46

Přivítání prvňáčků

Děti a jejich rodiče přivítala nejen třídní učitelka Mgr. A. Vavrečková, ale také ředitel školy Mgr. P. Piskovský a starosta obce M. Urbanský. Děti složily slib prvňáčka, který si potom každý z nich osobně převzal z rukou ředitele školy.

Publikováno 27. 4. 2022 21:09

Den Země a ukliďme Česko

Žáci 1. stupně se v rámci Dne Země zúčastnili besedy se včelařem. Žáci se měli možnost seznámit s životem včelstev a s jejich produkty. Součástí besedy byly nejen praktické ukázky, ale také zábavný kvíz, kdy vítězové získali sklenici medu. Závěr besedy patřil samotné ochutnávce různých druhů medů, což se žákům moc líbilo.

Žáci 2. stupně měli rovněž přednášku se včelařem, která byla velice poutavá a zajímavá. Žáci také soutěžili v kvízu a opylovačích a následně se vydali uklízet obec a její okolí, jelikož jsme se k příležitosti Dne Země rozhodli uklidit právě naší Zemi. Žáci byli při úklidu velice úspěšní a prostředí v okolí naší školy vypadá zase mnohem lépe.