Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Únor v ZŠ Štáblovice

Únor v ZŠ Štáblovice

Celý měsíc únor jsme měli velmi bohatý na školní aktivity, soutěže a netradiční akce.

13. února jsme ukončili plavecký výcvik a všichni žáci tradičně obdrželi „mokré vysvědčení“, na kterém měli zaznačeny své plavecké pokroky a úspěchy v jednotlivých stylech.

V týdnu od 20. února do 24. února probíhal ve škole „Netradiční masopustní týden“. Nejprve nás čekalo kloboučkové pondělí, ve kterém jsme využili klobouků ve všech vyučovacích předmětech. Poté proběhlo zástěrové úterý, kdy jsme si v rámci masopustních tradic usmažili výborné koblížky. Uprostřed týdne nás čekala puntíkovaná středa, ve které proběhlo školní kolo recitační soutěže. Velkou pochvalu si zaslouží prvňáčci, kteří se na tuto recitaci poctivě připravili a básničky před celou školou velmi pěkně zarecitovali. Nejúspěšnější recitátoři z každé třídy nás budou dále reprezentovat začátkem měsíce března v Melči. Čtvrtek byl ve znamení kravat a mašliček. V tento den nás navštívil zástupce České školní inspekce, který se účastnil našich vyučovacích hodin. Celý týden jsme ukončili pátečním maškarním karnevalem.

Dne 23. února v odpoledních hodinách proběhlo „Barevné tvoření a hravé sportování“, které jsme připravili pro budoucí prvňáčky. Této akce se zúčastnilo 12 předškoláků, kteří si měli možnost vyzkoušet práci u interaktivní tabule, seznámit se s prostředím školy a v herně předvést své pohybové dovednosti.

A jak probíhal únor ve školní družině?

První únorový den jsme ve školní družině přivítali předškoláky. Prvňáčci se předvedli, jak umí číst, pomohli předškolákům se zábavnými úkoly a zahráli si společně hry. Také jsme průběžně mysleli na naše zdraví a přísun vitamínů, a proto jsme si vyrobili výborný ovocný salát. Moc nám všem chutnal! Prvňáčci a druháci úspěšně zakončili masérský kurz a slavnostně byli pasování na maséry. Masopustní týden děti zakončily maškarním karnevalem, kde si užily spoustu zábavy a za své úsilí při soutěžích dostaly sladké odměny.

Po takto prožitém únorovém měsíci se žáci těšili na týdenní jarní prázdniny :).

Mgr. Pavlína Bittnerová